Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2FL] swiecąca się kontrolka świec

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2FL] swiecąca się kontrolka świec

    Cześć!

    Jeśli ktoś mógłby mi ptzetłumaczyć łopatologicznie z angielskiego/GoogleTranslatorowego polskiego na język osoby z wiedzą na poziomie "VAG Codes for Dummies" następujące kody:
    • E09 = "King Kong" albo E09 special supply scope for Malaysia models => tłum. z ang. dosł. jest zbyt idiotyczne, żeby cytować... a nic mądrego sam nie umiem sklecić
    • 1K0 without clutch actuation - co to za ustrojstwo to włączanie sprzęgła, a raczej jego brak (dosł. tłum. z ang. actuation)?
    • G14= front shock absorption - j.w. tłum. przednia amortyzacja :?: :!:
    • L20 = Suspension range 20 installation control only, no requirement forecast - L20 = 20 tylko zakres kontroli instalacji zawieszenia , bez wymogu prognozy (WTF?!)
    • 8YP = Radio "MID": co to za cechy to "MID" oznacza? Średni rozmiar?
    • 0QE = Nameplate set "1.6" 0QE=Tabliczka znamionowa ustawiona na "1.6" Co to za ustawienie?

  • #2
    [O2FL] swiecąca się kontrolka świec

    Witam,


    wczoraj po przejechaniu ok. 15km przy temp. zewnętrznej ok. 14 stopni zaświeciła mi się kontrolka świec żarowych i komunikat jedź do warsztatu. Wyłączyłem silnik i odpaliłem od nowa komunikat znikł razem ze świecącą kontrolką. Myślałem że po sprawie i to tylko jakieś zwarcie czy co. Niestety dzisiaj się to powtórzyło w niemal identycznych okolicznościach. Zrobiłem to samo. Silnik przy tym nie tracił mocy zachowywał się normalnie. Przejechałem później ok. 60km i kontrolka świec juz się nie zaświeciła. Sprawdziłem świece łopatologicznie za pomocą żarówki i wszystkie świecą. W zimie przy - 25stopniach palił normalnie. Sprawdziłem czy mam stop ale wszystko gra.

    Do serwisu jadę dopiero w środę.

    Ma ktoś jaki pomysł co to może być

    Komentarz


    • #3
      podłącz się pod VCDS'a, bo tak do wróżenie z fusów
      ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
      ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
      poprzednie modele:
      ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
      ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
      O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

      Komentarz


      • #4
        powiem że nie znam się na diagnostyce komputerowej. Rozumiem że stare kody błędów pozostają w rejestrze ? Nie sądzę że bym trafił na moment kiedy mi się to zaświeci - chyba że się zrypie na amen

        Komentarz


        • #5
          tak - podjedź do kogoś ogarniętego i wrzuć tu błędy
          ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
          ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
          poprzednie modele:
          ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
          ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
          O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

          Komentarz


          • #6
            dam znać - mam nadzieję że nie pójdę z torbami

            [ Dodano: Sob 13 Kwi, 13 12:16 ]
            niestety nic się nie dowiem przed środą. Umówiłem się w serwisie skody zobaczymy czy co wyniuchają. Mam nadzieję że to nie wtryski i nie stanę gdzieś w polu. Hamulec sprawdziłem wszystko świeci, więc pozostaje tylko czekać na diagnostykę komputerową.

            [ Dodano: Sob 13 Kwi, 13 12:37 ]
            zastanawiam się czy jest sens szukać gdzie indziej niż w układzie zasilania/zapłonu. Niektórzy podaja przykłady awarii w hamulcach czy światek ale wtedy miga się ta kontrolka a nie świeci cały czas i w dodatku zaświeca się podczas jazdy

            [ Dodano: Sro 17 Kwi, 13 14:06 ]
            Co udało mi się dowiedzieć:


            Rozpoznano usterkę: [VAS 5051B]

            7337 P040100 [96]
            Układ recyrkulacji spalin
            za mały przepływ
            sporadycznie


            Wykonano:

            Aktualizację oprogramowania + wykasowano błąd


            Jeśli sie nie poprawi to będą się przyglądać zaworowi EGR

            [ Dodano: Sro 17 Kwi, 13 17:12 ]
            niestety nie poprawiło się auto zdechło i wpadło w tryb awaryjny. Po ponownym uruchomieniu wróciło wszystko do normy ale strach jeździsz i wyprzedzać.


            Nie orientuje się ktoś ile ten zawór może kosztować - coś nie mogę znaleźć na necie. W serwisie mi krzyknęli 2 tyś z wymianą

            Komentarz

            POWRÓT NA GÓRĘ
            Pracuję...
            X